Uzupełnianie ubytków

1_szpachla_do_drewna
1. Wybór szpachlówek do drewna przy renowacji mebli drewnianych jest bardzo duży. Zarówno firm jak i kolorów. Jedno o czym należy pamiętać to właściwy dobór koloru. Kolor szpachlówki zawsze ton ciemniejszy od docelowego koloru drewna . Ciemne plamy nie rzucają się tak w oczy na powierzchni drewna jak plamy jasne.
2_szpachla_do_drewna_vidaron

2. Przy szpachlowaniu rantów i innych ubytków (w trakcie renowacji drzwi), których jest dużo i potrzeba dużo szpachli dobrze jest wybrać produkt szybkoschnący taki jak np. Vidaron.
3_szpachla_dwuskładnikowa
3. Do uzupełniania dużych ubytków przy renowacji drzwi i futryn, gdzie zwykła szpachla zaczęłaby się zapadać warto zastosować dwuskładnikową szpachlę opartą na żywicach poliestrowych. Trzeba trochę wprawy i wyczucia w kwestii mieszania szpachli z utwardzaczem ale po opanowaniu tego produkt sprawdza się doskonale. Uzupełnimy duże lub ogromne ubytki za jednym góra dwoma razami. Wysycha w niecałą godzinę. Jest mocna jak skała, daje się barwić i pokrywać farbami i lakierami. Chwyta nawet metal stąd można szpachlować dziury po gwoździach czy okolice zamka.
4_kit_do_schodów
4. Kity do drewna są najczęściej stosowane w miejscach narażonych na drgania takie jak schody czy podłogi. Szpachla nie rusza się i nie pracuje z drewnem, a kit tak dlatego przy uzupełnianiu ubytków w schodach nie powinien pękać tak szybko jak szpachla. Jedni szpachlują inni kitują. Każdy ma swoje doświadczenia przy renowacji schodów.
5 poxilina
5. Poxilina to kit epoksydowy, który może być zastosowany na styku żelaza i drewna np. przy zamkach. Wyrobione otwory po śrubach przy rozetkach drzwiowych mogą być zapoxilinowane i potem śruba się wkręca i nie trzeba kupować śrub z większym gwintem. Zostawianie oryginalnych śrub przy renowacji drzwi też nie jest bez znaczenia. Szybkość schnięcia , wiązanie z metalem to zaleta. Wada , że kiepsko się szlifuje i formuje.
uzupełnianie ubytków w drewnie - renowacja drewna i mebli drewnianych6. Bardzo dobrym sposobem na uzupełnianie ubytków w drewnie jest stosowanie tzw. twardych wosków. Roztopiony wosk wlewamy w ubytek. Po kilkunastu sekundach zastyga i może być poddany dalszej obróbce. Twardego wosku nie trzeba docierać jak szpachli ani czekać aż wyschnie kilkunastu godzin.

Copyright © by renowacjaozdabianiemebli.pl 2014 Designed by Świątkowski Krzysztof - krzychotnik@gmail.com